Technologia Bluetooth w systemach domofonowych i kontroli dostępu Farfisa.
Rób to szybciej i wygodniej!

Już teraz dzięki integracji Farfisa z technologią Bluetooth, dzwonienie, kontrola dostępu oraz programowanie urządzeń Farfisa odbywa się bezpośrednio z Twojego Smartfona.

Pierwszym urządzeniem Bluetooth , który został wprowadzony do oferty jest czytnik zbliżeniowy FP51SAB występujący jako moduł autonomiczny lub czytnik do paneli zewnętrznych serii Alba. Dzięki nowej technologii za pomocą aplikacji DUO System, programowanie czytnika stało się szybkie, łatwe i intuicyjne.

Wbudowany moduł Bluetooth pozwala również na programowanie innych modułów Alba podpiętych do czytnika lub urządzeń w Systemie DUO. Dodatkowo za pomocą aplikacji Smart Access czytnik pozwala na bezdotykową kontrolę dostępu, tzn. bezprzewodowe zarządzanie przekaźnikami z telefonu komórkowego.

Drugim, znacznie bardziej uniwersalnym urządzeniem które wzbogaciło ofertę Bluetooth jest programator PGR2991BT, który po wpięciu do magistrali Systemu DUO pozwala w oparciu o tą samą aplikację DUO System programować wszystkie urządzenia zamontowane w instalacji.
Łączenie poprzez programator pomiędzy aplikacją w telefonie lub tablecie, a urządzeniem w instalacji jest intuicyjne poprzez wybranie adresu danego urządzenia lub poprzez wejście w tryb programowania w urządzeniu, a następnie wyszukaniu go z listy urządzeń w aplikacji i kliknięciu jego ikony.

Programator posiada jednocześnie funkcję DEBUG, która pozwala na obserwowanie na wyświetlaczu telefonu zdarzeń w systemie ( np. z którego panela nastąpiło wywołanie, pod jaki adres urządzenia wewnętrznego, czy zostało nawiązane połączenie głosowe, czy został otwarty elektrozaczep, itp). Umożliwia to sprawdzenie czy urządzenia są prawidłowo zaprogramowane i czy system działa poprawnie.

Kolejne urządzenia Bluetooth Farfisa to programatory XE2920, XE2921, XE2922, które wpinane są do slotów w modułach paneli serii Alba oraz Hero i spełniają podobna role jak programator PGR2992BT.

Szczególnie interesujący jest model XE2921 z funkcją zegara czasowego, oraz XE2922, który obok wcześniej wspomnianych funkcji programatorów współpracuje z aplikacjami Smart Access oraz Smart Dial.
Są to aplikacje dzięki którym można w przypadku paneli Alba i Hero otwierać do 8 wyjść przekaźnikowych w systemie bezdotykowo z wykorzystaniem technologii Bluetooth ( np.otwieranie drzwi, bramy wjazdowej, zapalanie światła, itd.) oraz dzwonić do lokali znajdujących się w budynku bez dotykania przycisków lub klawiatury panela domofonowego.

Dzięki technologii Bluetooth oraz dedykowanym darmowym aplikacjom urządzenia domofonowe, wideodomofonowe oraz moduły kontroli dostępu Farfisa można programować oraz nimi zarządzać z pozycji smarfona, co zapewnia większy komfort, szybkość, niezawodność i użyteczność zarówno dla instalatora, jak i dla użytkownika końcowego.


Zobacz programatory Bluetooth


Przejdź do sekcji aplikacje do pobrania 

Nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się lub Resetuj hasło